Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

5. How many moles are there in 222.3 grams of Ca(OH)2? (1) 1.5 mol (3) 5.5 mol (2) 3.0 mol (4) 22.3 mol 5​
Please help with this question ASAP
HELP ME PLZ ANSER ALL 50 POINTS​
HELP HELP HELP I WILL GIVE BRAINLIEST YALL BETTER NOT GIVE ME A NOT SMART ANSWERS IF YOU DO ILL REPORT THE QUESTION :/ Dave has 4 times as many action figures a
Below is a net for a rectangular pyramid. A rectangle is in the middle of the shape. Each side of a rectangle has a triangle sharing its base. The parallel tria
what is the percent of 13/40
Can someone please help me and explain because I’m clueless???Help me please?
How is our national identity reflected in the Declaration of Independence?
use prime factorization to find the greatest common factor of 56 and 84​
Help pls thank you so much but pls help pls i need help so bad it’s a emergency