vitanoeymailcom5675 vitanoeymailcom5675
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for 3 dollars what is the cost of 1 marker

Respuesta :

rjr0112
rjr0112 rjr0112
  • 23-10-2018

Answer:

.15 cents per marker

Step-by-step explanation:

3/20

Answer Link

Otras preguntas

Plz help with this... I need help on it Also I just put whatever in the subject thing
Which is the best strategy for avoiding chronic diseases caused by a high-calorie diet? Remove all fats and sugars from your diet and exercise daily for an hour
Define: natural logarithm natural logarithm function logarithmic equation exponential equation Thanks ^-^
Math multiple choice question
Can you please help me with #3,4,5?? I need help ASAP!!!!!!!!!!! Also do mind the triangle. That was for #6
Why does Cherry say Ponyboy and Johnny look 16? A. She wants to know their ages. B. She is flirting with them. C. She doesn’t want to hurt Johnny's feeli
What is the theme in how it feels to be colored me?
What is five million, one hundred fifteen written in standard form?
A horizontal spring has a 0.25kg block attached to it. The spring is compressed 23cm. At this point the force of friction and the force on the spring are in bal
Will do brainlist! It has to be quick, someone who knows spanish... (don't look in the translator) what doest it mean 'estoy sudando del calor que tengo' thank