brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

An equation is shown below: 6x + 2x + 13 = 3x ? 12 Part A: Write the steps you will use to solve the equation. (4 points) Part B: What value of x makes the equa
How do social determinants affect health
hi, can you guys check this, please? Its my French essay on ideal town a l'avenir j'habiterais a las vegas. apres avoir regarde un documentaire, je vraiment ve
What were the main ideas shaping US imperialism and how were they resolved
A chef bought some green and red peppers. She bought 18 green peppers, which was 3/4 the total number. A. How many red peppers did she buy? B. How many peppers
Which method of solving polynomial equations will not identify the imaginary roots? Explain
What is the sum of the expression below?
Can you help me? Our assignment is to ask someone what is your reflection about the history of immigrants coming to America. Only one paragraph pls. This is 15
Which step of the scientific method relies more heavily on newly collected data than on creativity and innovation?
Reread "Let America Be America Again" by Langston Hughes. What is the main idea of stanza 4 (begins with "I am the poor white...")? Poor whites have had it just