brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

A rectangular array is shown below. Use the array to write equivalent expressions in the form
According to ipsos eye-tracking research, approximately how much tv advertising goes unseen?.
Write a sentence using 5 words on the list
Can someone please help me with this
In the 1920s, how many Klan members were there in the United States? O up to 100,000 o less than 200,000 O less than 2 million O up to 8 million
PLEASE HELP : Chemical analysis of a clear liquid shows that it is 60.0% C, 13.4% H, and 26.6% O. Calculate the empirical formula of this substance.
It would be a pleasure to get help thank you! :)
Match the coordinate pair with the point shown in the image
Which of the following instruments is not in the brass family? A. trombone B. trumpet C. clarinet D. tuba
Julia bought a bag of 24 hair ties for $3.12. What is the unit cost per hair tie? * $0.13 $7.69 $0.76 $1.30