ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a social networking and microblogging service that uses SMS (short message service) technology, the same technology used to send text
Use the dictionary entry for lore to answer the question. lore lore [‘lor] noun from Old English leornian 1. something that is taught 2. something that is learn
What colony did the British help create for freed slaves in West Africa in 1787? Sierra Leone Liberia Nigeria Gold Coast
Is a country bigger than a state
the point (16, 12) lies on the terminal side of an angle. find cos, tan, and sin
What is a correct usage of hyphens?
Policy plans created to address a societal problem can be adopted by the.what?
In the Pacific Ocean, warm water from the equator is transported to the upper latitudes by the _____. Kuroshio Current North Equatorial Current Gulf Stream pola
what did john locke's ideas suggest
Define the term lynch