eli7558 eli7558
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

The price of p of an ice cream is 3.95 plus 0.85 for each topping t on the ice cream

Respuesta :

gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 25-10-2018

Answer:

4.80

Step-by-step explanation:

add them up 4.80 dollars

Answer Link
BlackExodus BlackExodus
  • 25-10-2018
the price of an ice cream can represented by the expression p=3.95+.85t
Answer Link

Otras preguntas

The Hoskins family spend $600 per month on groceries for their family. If this is 15% of their monthly budget, what is there monthly budget?
J.J. Thompson is credited with discovering the proton. electron. neutron. nucleus.
How many hybrid orbitals do we use to describe each molecule?
(10 points): My sister Courtney is an assistant professor at a major university and a licensed psychologist. She was invited to speak at a conference in Philade
After Paul hiked 5/6 of a mile, he was 2/3 of the way along the trail. How long is the trail?
The graph shows the amount of money paid when purchasing bags of candy at the zoo: What does the point (0, 0) on the graph represent? The cost of one bag of c
Find the theoretical probability of randomly chose a vowel ( a e i o u)
I have kown sue for a hundred years A.analogy B.overstatement C.understatement
Below are the products of one pyruvate going through the krebs cycle. Which one is not correct? a. 3 CO2 molecules b. 3 ATP molecules c. 4 NADH molecules d. 1
What is the distance traveled in kilometers? Question 1 options: 4km 20km 25km