sophia7052
sophia7052 sophia7052
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this and FAST please!!!!

I need help with this and FAST please class=

Respuesta :

vampires1864 vampires1864
  • 25-10-2018
What grade is this ???????????
Answer Link
trevordoyleione
trevordoyleione trevordoyleione
  • 25-10-2018

Divide cost 1.89 by number 16 to get unit cost

1.89/16  = 0.118

3.49/32 = 0.109

5.09/64 = 0.0709


the last one is cheapest unit cost so Peters is the best buy

Answer Link

Otras preguntas

hat is the atomic number for the following elements? C I Li O N Rb
The main impact of ozone on life on the Earth's surface is to Group of answer choices provide oxygen for the atmosphere reduce ultraviolet solar radiation serve
What does the atomic mass number of an element indicate?
What is the domain of the function showing in the graph below? part 1NO LINKS!Answer type: IntervalInterval:​
What a bat hits a ball what is the impulse
Match each expedition with the leader who funded it.
Las consecuencias de hacer textos Concisos son (elija varias respuestas) Seleccione una o más de una: a. Estructuras Rizomáticas b. Planteamientos Híbridos C. O
Draw a line representing the "rise" and a line representing the "run" of the line. State the slope of the line in simplest form. Click twice to plot each segmen
What is the azimuth of an object that is 16 degrees east of south?
1 In the context of the passage as a whole, lines 3 through 5 suggest that Clare 5 (1) feels humiliated by her sister's actions (2) is pained by the memory of h