idahopotato3919 idahopotato3919
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

What if another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour?

Respuesta :

giselleOrozco
giselleOrozco giselleOrozco
  • 21-11-2018
You would do .05 times 60 to get $3 per hour.
Answer Link

Otras preguntas

how to factor 64x^4 + xy^3
Why do foxes eat lizards?????
"To revise and make corrections" is to A. edit. B. change. C. correct. D. proofread
how do you say 876543 in word form
a student investigated the rate of reaction between sodium thiosulphate and dilute hydrochloric acid the student placed a conical flask over a cross on a piece
What is 50/100 in decimal
choose a counterexample to show the conjecture is false . the conjecture is : any number that is divisible by 4 is also divided by 8
A scale distance of 3 centimeters on a map represents an actual distance of 51 feet. How many centimeters on the map would represent a distance of 187 f
Which is bigger 0.45 or 2/5
find the present value of 45,000 if interest is 3.5% compounded monthly for 3 years.