lillyheartfilia
lillyheartfilia lillyheartfilia
  • 24-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help me I’m in a rush!!

Help me Im in a rush class=

Respuesta :

mynkiran mynkiran
  • 24-11-2018

21. Find the unit rate ($ per fl oz). Compare the two prices.

22. Multiply 2 3/5 by 7, and 5 3/4 by 4. Add those together and get the answer.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

After running an algorithm that you wrote, you find that you have made a mistake. What likely happened to make you realize this?
Graph and complete table
What is the product 3 7 × 2 5 ? A. 1 7 B. 6 35 C. 29 35 D. 14 15
can heterotrophic anaerobic archaea survive in oxygen
what are the Baltic countries and Poland known for?
The Cold War wasn’t cold everywhere. The Soviet Union sent troops to East Germany, Hungary, Czechoslovakia, and Afghanistan. Meanwhile, the United States was in
constant of proportionality y = 1/4 x
Me ayudan con los nombres de los compuestos :D
how many times does 13 go into 16
Please help ASAP it’s due today