kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

What led to conflict with Spanish and Aztecs?
What is 52:18 simplified
write the equation of the line that passes through the point (-2,-3) and has a slope of 5.
Which one would be the right answer?
How many minutes should a person use an eye wash if necessary? 2 5 12 15
OBJECTS IN THE SAME AS THE FORCE. ECE​
Mon Sep 21 Take quiz Question 6 Read the following sentence, and select the correct part of speech of the HIGHLIGHTED word. On Saturdays, I work from nine to fi
Which social groups were initially left out of the us constitution
Jen and Ori are conducting an experiment to observe how sand and water absorb energy. They obtain two identical 1000-milliliter (ml) beakers, add 500 ml. of dis
Which term describes a factor of production? A.inflation B.labor C.scarcity D.tariff