mariamrc
mariamrc mariamrc
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

please help! for which function...

please help for which function class=

Respuesta :

nalapride1205
nalapride1205 nalapride1205
  • 22-01-2019

Answer:

the last option

Step-by-step explanation:

i would go with the last option but you can be the judge! always use Desmos to graph and hope this helps!!

Ver imagen nalapride1205
Answer Link

Otras preguntas

what is the measure of angle 7?
Sonya purchased 3/4 pound of pecans for $5.40. What is the cost of 1 pound of pecans? $4.05 $7.20 $16.05 $19.20
Both state governments and the federal government has the power to A. Negotiate treaties B. Regulate interstate trade C. Collect taxes D. Issue state licenses
which option defines solute?
Please answer this correctly
How do animals get rid of excessive nitrogen?
Using your knowledge of history why would it might have been a good idea to treat Germany leniently when the Treaty was drawn up ?
We use 2,000 electric drills per year in our production process. The ordering cost for these is $100 per order and the Holding( carrying) cost is assumed to be
A clothing company sells slacks that are either blue or gray and pleated or non-pleated. Last month, the company sold 5 times as many pairs of blue pleated slac
An argument appeals to​