2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Tan is 55years old and Tony is 7 yearas old. In how many years' time will mr tan be 4 times as old as Tony? Plzz help it's urgent I don't really know algebr
What is the solution of the inequality 9 - x^2 < 0? (a) {x | -3 < x < 3} (b) {x | x > 3 or x < -3} (c) {x | x | x > 3} (d) {x | x < -3}
in which climate zones do temperature stay most constant during the year?
the freedom of working for yourself is necessarily limited by
What was an immediate result of the Great Leap Forward (1958)? (1) independence of Kenya from Great Britain (2) the breakup of the Soviet Union (3) the relocati
Identify the volume of the composite figure rounded to the nearest tenth.
A store buys shoes from the manufacturer at $50 per pair. The markup for the shoes is 12 percent. Suppose you want to buy these shoes. How much will you pay for
What role did Julius Caesar play in the decline of the republic and the rise of the empire? If you can, try to explain it in five sentences
A dynamic stretch is safe, because it involves gradual and controlled movements safe, because it extends the joint beyond its range of motion unsafe, be
The Egyptians used hieroglyphics in the same way as the Sumerians used (1) ideographs (3) cuneiform (2) calligraphy (4) letters