jazzyvul
jazzyvul jazzyvul
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

Math help pls .... easy questions.......

Math help pls easy questions class=

Respuesta :

kylee76 kylee76
  • 23-01-2019
it was $2.75 per person
Answer Link
shenzhen10
shenzhen10 shenzhen10
  • 23-01-2019
It’s $2.75 per person
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following costs is an example of a cost that remains the same in total as the number of units produced changes? A) Direct labor B) Salary of a fa
Calculate the expected value, the variance, and the standard deviation of the given random variable X. (Round all answers to two decimal places.) X is the numbe
Gregor Mendel’s research formed the basis of the field of genetics. dominance. recessiveness. selective breeding.
Most of the cells in the human body are _____.
______is a technology that allows users to access databases that contain case law or statutory law governing a particular issue.​
Which title is most appropriate for this table? ANSWERS: Uses of Functional Groups Involving Oxygen Natural Sources of Functional Groups Involving Oxygen Uses o
Lines L and K are parallel to each other. Measure of angle A= 120 degrees, and measure of angle C= 80 degrees. What is the number of degrees in measure of angle
Please help me please please please 20pts
At a college there are 120 freshmen, 90 sophomores, 110 juniors, and 80 seniors. A school administrator selects a random sample of 12 of the freshmen, a random
Not all of the members of everyday categories have the same. Most fish have gills, fins, and scales. Sharks lack the feature of scales, yet they are still categ