krisramsarran09 krisramsarran09
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada


Jane bought a pound of butter for $1.99 and a gallon of milk for $2.72 What was her total bill?

Respuesta :

pal23
pal23 pal23
  • 24-01-2019
$1.99+$2.72
= $4.71
Her total bill was $4.71
Answer Link

Otras preguntas

The bone, broken in two places, healed slowly. Broken in two places is what type of participial phrase
The healthy fitness zones (HFZs) for teenagers include which components of health-related fitness? (Choose all that apply.) A. cardiorespiratory endurance B. mu
EASY MATH QUESTION PLEASE ASAP PLEASE PLEASE PLEASE
When rain water has soaked the ground to the point it can hold no more water, the ground is considered to be fully _____?
Why is butane in the lighter a liquid yet the butane in the buret is a gas?
At the movie theatre, you pay a different price depending on your age. Children 5 and under get in for free. Children ages 6 to 18 pay $5. Everyone else pays $8
A shoe store is having a sale where every pair of shoes cost $15. If you buy more than five pairs, you get a 10% discount. How much will it cost for seven pair
An investment of $200 increases at a rate of 9.5% per year. What is the growth factor, b?
Hexagon DEFGHI is translated on the coordinate plane below to create hexagon D'E'F'G'H'I': Hexagon DEFGHI and Hexagon D prime E prime F prime G prime H prime I
Viewers were shocked by edouard manet's le déjeuner sur l'herbe (luncheon on the grass), because of the