kamora80
kamora80 kamora80
  • 23-02-2019
  • Mathematics
contestada

The group members price the muffins at $15 per dozen. What is the price per muffin?

Respuesta :

annarosehardy
annarosehardy annarosehardy
  • 23-02-2019

Answer:

$1.25 per muffin

Step-by-step explanation:

Take 15 divided by 12 because a dozen equals 12.

15/12=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Find the missing side lengths. Leave your answers as radicals in simplest form.
How many neurons does elements X have if’s atomic number is 21 and its mass number is 76
please evaluate this for me
What is the purpose of the cabinet? to sign bills into law to review whether laws are constitutional to advise the president on important issues to command the
A researcher is going to use a behavioral chaining procedure to teach an individual with developmental disabilities to stuff brochures into envelopes. the resea
Nathan needs to sell at least 75 t shirts to get a bonus he already has sold 15 red tye dye shirts and 23 solid blue ones how many more t shirts t does he need
Weather can change from day to day, but _____ does not
x2+11x+30 what does x2 mean
On what elements is U.S. nationalism based? What complications are there to a "national identity" in the United States?
change the fraction 1/5 to a percent