Phurpu Phurpu
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Kneisl's Mountain Adventures store is having a sale on carabiners. During the ... During the sale, you can buy 4 carabiners for $29.60. What is the unit price of the carabiners?

Respuesta :

rrj5184198
rrj5184198 rrj5184198
  • 24-02-2019

29.60 ÷ 4 = 7.4

Final answer is $7.4

Answer Link

Otras preguntas

What is the laws/rules/rights of the united states called?
Is distance always positive? Provide examples
What make spiders unique
When government intervention makes currency worthless, this condition is called deflation. hyperinflation. cost-push inflation. demand-pull inflation
A family is the basic unit of a consumer sector. Question 6 options: True False
7.9-3.47=please show me how to rewrite it vertically?
What advantage does sole proprietorship have over corporations? A Owners of sole proprietorships do not pay corporate taxes on company profits. B Owners of sole
how did colonists respond to the townshend acts
What is 66 dived by 45
Ist das Frühstück gut?