rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

What are seen in the thremosphere
Solve 3/8(n+10)=6 A. -6 B. 26 C. 6 D. -26
Japanese music uses a _______ scale; instead of having seven notes, typically the scales have only five. a. double-exposition b. rondo c. gapped d. cadenza
The progressive movement in the United States during the late 19th century began with the rise of A. colonization. B. industrialization. C. imperialism. D. prot
which of the following is closest to 27.8x9.6?
The United Nations is an international organization aimed at establishing world peace. Please select the best answer from the choices provided. true or false.
a sundae ______ of ice cream and your choice of toppings a.despises b.consists c.postpones d.straggles
Which substance cannot be decomposed by a chemical change? 1. HI 2. AlCl3 3. H2O 4. Cu
How did the Germans react to the Berlin Wall? An air-lift began for supplies to reach East Germany. Many Germans began to move into East Germany. Many called it
solve the equation for x, qx+rx=s