Yamii111 Yamii111
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jack rented moving truck for 7 hours and paid $135.65.How much did it cost per hour

Respuesta :

reeteach63 reeteach63
  • 08-03-2019

Answer:

$19.38 per hour

Step-by-step explanation:

total cost $135.65 divided by 7 hours=$19.378 and  then round up

Answer Link

Otras preguntas

Number that is divisible by1705
A dragster in a race accelerated from stop to 60 m/s by the time it reached the finish line. The dragster moved in a straight line and traveled from the startin
andy writes an addition fact one addend is 9. the sum is 17.. what is the other addend? write the addition fact.
what number has the same value as 50 tens??
A sewing club used 48 feet of fabric to make 8 blankets. At this rate how many blankets can be made from 12 feet of fabric?
What is 16.4 divided by 10
Which of the following is the best example of peer pressure using a reasoning tactic?A.  "Have a cigarette. Everyone in this group smokes."B. "C'mon and take a
What is 75% of 18 I'm really confused on this lesson
I need help Writing an essay about Washington Irving and his stories "The Legend of Sleepy Hollow" and "Rip Van Winkle." I really need a thesis statement and ju
14=-(p-8)....what is the value of p