nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

what is a rock that is full of tiny connected air spaces
After the 1964 election, President Johnson believed that
how to work out 1.25 at the simplest fraction
The original amount of money you deposit in a savings account is _____. annual percentage yield interest threshold principal return
After making a decision, you still have to _____. a. Celebrate your effectiveness b. List your available resources c. Implement a plan of action d. Discuss your
Which word means the act of withdrawing from a country and forming your own government? a. secession b. nullify c. paradox d. sectionalism
Alicia says that 6÷2+5 is the same as 5+6÷2. is Alicia correct or incorrect
What is the projected population size in 2025
a 4kg ball moving at 8m\sec
why has yhe picture of king George over the village inn bern replaced by a picture of george Washington?