Sheahays01 Sheahays01
  • 23-04-2019
  • Mathematics
contestada

It costs the Quality company $.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day

Respuesta :

briannag0513 briannag0513
  • 23-04-2019

Answer:

12.264

Step-by-step explanation:

* per would be saying the number of miles the van is running that day

.14 x 87.6

= 12.264

Answer Link

Otras preguntas

Which was the Confederacy's first ironclad vessel, built on the hull of the Union ship, USS Merrimack? a. Hunley b. Monitor c. Virginia d. Kearsarge
Jason earned $187 for 17 hours of work.How much did Jason earn per hour?
List four services offered by medical offices
what is 36/96 in simplest form
three of the following actions were taken by louis xiv of france. which was not? a) he tried to expand french territory. b) he reorginized the french army. c) h
Which war decision ultimately damaged the colonial economy?
The __________ River flows into the Dead Sea and is an important source of irrigation water. a. Tigris b. Euphrates c. Jordan d. Shatt al-Arab
How can a change in technology affect scientific knowledge?
Which sample size of a population of 200 is most likely to give a reliable conclusion?
5x2y and 7xy2 are like terms?