Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2014
  • Mathematics
contestada

Four gallons of paint cost $49.44. Which equation can be used to find c, the cost per gallon?

Respuesta :

logo88
logo88 logo88
  • 23-09-2014
Four gallons of paint cost $49.44. Which equation can be used to find c, the cost per gallon?
c=$49.44/4
c= $12.36 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

During a certain four-year period, the consumer price index (CPI) increased by only 5%, but during the next four-years period, it decreased by 15%. Which of the
Zack and Mandy are comparing results from a 2-day lab experiment. On Monday, Zack’s results showed that 0.891 of the particles were charged while Mandy’s result
can someone help me appreciated, will provide a brainliest
Based on what you read in The Land, explain the historical setting of the novel. Use details to support your response.
I already answered all of the questions for my French homework but I want to check them because I'm not 100% sure and I really need to get a good grade!! Any co
Please help ill give brainliest pls dont guess
Please help! Find the equation in standard form of the parabola that passes through these points (1,-2),(2,-4)and (3,-4)
lisa has a certain amount of amount of money, she spent $39 and has 3/4 of the original amount left. how much money did she have originally?
Irritable bowel syndrome is considered an gastrointestinal disorder because symptoms are caused by changes in how the gI tract work
How did the demobilization that occurred following world war i affect the economy of the united states?