miranda4964
miranda4964 miranda4964
  • 21-05-2019
  • Mathematics
contestada

During the Winter, you charged people $ 15 for going to their house to shovel then $11 for every hour you bag groceries. If you make $48 one day how many hours did you spend bagging groceries?

Respuesta :

Froggy8907 Froggy8907
  • 21-05-2019

your answer from an educated guess should be around 456893

Answer Link

Otras preguntas

help plzzzz!!!!!!!!!! plz help!!!!!!!!!
Why did the Native Americans view the Spanish conquistadors as children of the sun?
What value of x is in the solution set of 2x-3>11-5x
CAN SOMEONE PLEASE HELP
Why did the KKK disappear after we construction?
What is one way a market economy affects the lives of private citizens
Multiple choice question, person that show's the most work gets brainliest, question is down below.
solve the inequality for x. show each step of the solution -12x-0.4>0.2(36.5x+80)-55
Find the total cost of producing 7 calculators the company also discovered that it costs $45 to produce 2 calculators, $143 to produce 4 calculators, and $869 t
Which of these became the name of new netherland after the english took it over in 1664