helpmeoutpleass helpmeoutpleass
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

Someone please help me out ?

Someone please help me out class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
12/16 = 0.75

It costs $0.75 per ounce

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

an expression which combines numbers and operations.​
Help With Algebra 2 Please
Community mental health teams recognize that in the immediate postdisaster period, the most effective means of identifying individuals experiencing difficulty c
Translate each verbal expression into an algebraic expression. Then simplify the expression. The product of six and a number is multiplied by nine
Create an interesting story that reveals things about you, your values and your culture. Should be a made up story but include details from the time period. (Fo
How might european christian leaders feel toward the ottoman empire upon reading busque account?
How did the United States respond to the outbreak of World War II O It began to build and improve its coastal defensive fortifications. O It quickly declared wa
144ab – 108b2 Question 12 options: 36(4ab – 3b2) 36b(4a – 3b) 12b(12a – 9b) 36a(4b – 3b2)
You’re given a side length of 7 centimeters. How many equilateral triangles can you construct using this information?
I need help understanding my math. Please help