gotbangtan
gotbangtan gotbangtan
  • 22-08-2019
  • Mathematics
contestada

(Only answer 7) I need help!!
10 points!

Only answer 7 I need help 10 points class=

Respuesta :

GemaGuerra GemaGuerra
  • 22-08-2019
I believe it is $6 per yard. Because 15 divided by 2 1/2 (if you want to use a calculator it will be 2.5) will be 6. Hope that helped :).
Answer Link
carlylong03 carlylong03
  • 22-08-2019

Answer:The answer is 6.

Step-by-step explanation:

You get six by dividing 15 by 2.5(2 1/2).

Answer Link

Otras preguntas

A chocolate chip cookie, an oatmeal raisin cookie, and a sugar cookie come stacked on top of each other in a package. The package is 2 inches tall, and the cook
If you could answer this i would much appreciate it
15 POINTS! Which of the following statements best describes the United States' involvement with Saudi Arabia's oil? a) Saudi Arabia doesn’t sell its oil to the
The _____ River, which drains into the Caspian Sea, is the longest river in Europe. Volga Yenisei Ob Lena
Please! I need help Describe how water molecules can hydrate various substances.
Type the suffix or ending for this word.i need help plllllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaassssssssssssssssseeeeeeeeeeeeeee helpenvi
Read the sentence. The dog was running and barking. Which word in the sentence is a noun? the dog running barking
PLEASEEEE HELPPPP HURYYYYUUU
a free trade agreement is likely to result in​
Although women played an important role in the war, they found at the end of the war that they could not: O A. work. . O B. make money. O C. own property. O D.