andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Plz help I don not understand how they got these options.
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!What type of characterization is used in "Nethergrave" by Gloria Skurzynski?Indirect of Direct Characterization?(I think
Answer choice B is incorrect
What is the first step to amending the Constitution? A) A proposal needs to win two-thirds of the vote in the House and Senate. B) A proposal needs to win two-t
Browns tickets usually sell for $150 a ticket. For the Bengals game, there is poinisa 20% discount. If you buy one ticket, what will you pay after the discount?
how many electrons can occupy a filled 3rd energy level
The larger trapezoid is dilated form the smaller trapezoid
is it A) LC B) ML C) CM D) CL
1. she.....want to do it againa. don'tb. doesn'tc. isn't2. l... believe hera. am notb. doesn'tc. don't3. it.... help mea. isn'tb. doesn'tc. isn't4.she.... tell
if i divide by 7 and subtract by 3 i get 0 what is my number