makenlie31 makenlie31
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Martin paid $6 for 4 avocados at a farm stand. He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados? What is the price of 2 avocados?

Martin paid 6 for 4 avocados at a farm stand He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados What is the price of 2 avocados class=

Respuesta :

LostGirlAlex
LostGirlAlex LostGirlAlex
  • 25-09-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

4/$6 = 2/$3

Answer Link

Otras preguntas

(6p + 4q)(-2p + 9q) simplify please help me with this
What extreme radical leader enacted the Reign of Terror? Maximilien Robespierre Georges Danton Anna Maria Tussaud Louis XVI
a musician has 5 songs she can play at an open music night. how many different ways she can play 2 of them
How do you make a sound proof box?
what is the answer to 9n=45 ?
Three Places To The Right Of The Decimal Point Tells How Many Of These
How Much Memory Did the First Computers Have?
how did the spanish get to America
16d - (4 - 5d) = -67 Please help me find d
what kind of energy source makes waste materials that are hardest to get rid of