hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

The Supreme Court case U.S. v. Nixon confirmed A. the rule of law over executive privilege. B. the rule of law over military enlistment. C. the rule of
What does scout mean when she suggests that telling the truth about Bob Ewells death would be like “shooting a mockingbird “
of what significance were Ellis island and angel island to American immigrants
A massless beam supports two weights as shown. 685 n w l 4 l 4 l 2 l a b find w such that the supporting force at a is zero. answer in units of n.
1. acknowledge 2. profess 3. distinctive 4. prosperous 5. filch 6. boon A. to steal B. having a special look or way C. to say out loud D. to recogniz
Please help I have 2 questions. Thank you.
What kind of protective measure is it when a skunk use body odor to protect itself from predators
Tax that you pay when making a profit from selling a house is an example of everfi
what is one criticism of the constitution
5-2p=11 Explain How To solve the answer.