dahlbergs dahlbergs
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Roses cost $30 per dozen but cost more if bought individually. You can buy 7 dozen and 4 single roses or 64 single roses How much is one rose? How much money do you have?

Respuesta :

maciaskarla0319
maciaskarla0319 maciaskarla0319
  • 22-10-2019

Answer:

u have 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is a symbol of deindustrialization? Energy crisis Love Canal Manufacturing Belt Rust Belt Stagflation
What is the value of b?
what rights did women lack in the mid-1800s
In the early 1900s, after the Bolsheviks began to rule Russia, A.the tsar and his family left Russia for Germany. B.the fight for power resulted in a three-year
The train has 240 seats. 80 of the seats are red. What fraction of the seats are red? give your fraction in the simplest form.
Evaluate the expression 4-7i/7+4i
What is 600 multiplied by 40?
Subtract. 0.63 – (–9.85) A. –10.48 B. –9.22 C. 9.22 D. 10.48
In the early 1900s, after the Bolsheviks began to rule Russia, A.the tsar and his family left Russia for Germany. B.the fight for power resulted in a three-year
Jane will receive 18% less of her regular pay when she retires. Her regular pay is $500 per week. How much would she receive per week if she retires today? Then