tyniciasoxz4z0 tyniciasoxz4z0
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 24 pens is $4.08 . Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Galaxys10np Galaxys10np
  • 23-10-2019

Answer:

The unit price is 0.17 cents per pen.

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
Anyone know how to do this? Look at picture
What is the algebraic expression for this story problem?A tank is filling with water from a natural spring well. Two days ago the water was 10 feet deep, and ye
solve for r F= k (m1m2/r^2)
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
Would there be a problem or a major event in a horror story?
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???
.MOV' extension refers usually to what kind of file?
Can someone please answer this
True or false the origin would be included in the solution set for the following inequality: y>3x-9