Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

2 Mins left, please help..
Gene paid $171 to keep his dog at the kennel for 12 days. What was the unit rate, r, per day to keep the dog at the kennel?

Respuesta :

launas1
launas1 launas1
  • 24-10-2019

Answer:

14.25/ 171÷12 = 14.25 so $14.25

Answer Link

Otras preguntas

Help!!! What is the area of this??
WILL MARK BRAINLIST write the coordinates of the vertices after a reflection over the line y=3 PLS ANSWER I CAN'T MAKE ANOTHER BAD GRADE ​
in light of all the difficulties,you really have to admire their/theirs sttitude.​
11:48 Tue 24 Aug 47% 3. Graphite, aform of carbon, conducts electricity because it has: (1 Point)
what does theme mean in literature
Help me please on the assignment writing in your own words answer the question answer the two questions please help me
Rounding decimals 3.5691 thousandths
Phân tích sự bảo vệ và phát triển chủ nghĩa xã hội khoa học của V.I.Lênin?
Given the functions f(x)=3x−2and g(x)=−4x+1. Find (f+g)(x) and simplify completely.
What is the remainder of f(x)=x^3+x^2-9x+23 When divided by binomial X +4