vjw062714
vjw062714
24-10-2019
Mathematics
contestada
9 cups for 6 dollars. many cups for 1 dollar
Respuesta :
megladoneats100cooki
megladoneats100cooki
11-10-2020
Answer:
1 cup for 1.5 dollars
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
a giraffe can run up to 46.93 feet per second. how far can a giraffe run in 1.8 seconds. justify your answer
A person throws a ball upward into the air with an initial velocity of 15.0 m/s. Calculate (a) how high itgoes, and (b) how long the ball is in the air before i
In June, Ryan sold twice as many newspaper subscriptions as George. In July, Ryan sold 5 fewer subscriptions than he did in June, while George sold 3 more subsc
what is the scientific notation of 58,927
1) In the national park, the ratio of black bears to grizzly bears is 3:1. A)If there were 24 black bears, how many grizzly bears would there be? B)If the park
where did farming begin and how did it spread?
What is the midpoint of 0.01 and 0.02
How would I solve k-17=(-12)
name one purpose pf democratic constitution
A given rectangle has an area of 20 square feet. What is the length for various widths?