Julie is buying muffins and doughnuts for her soccer team. Each muffin, m, costs $1.50 and each doughnut, d, costs $1.00. Julie spends a total of $24.00 on muffins and doughnuts.

Respuesta :

Answer:

(1d)+(1.5m)=24

Step-by-step explanation:

a m8 u sow o somein