lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

For each relation decide whether or not it is a function
List international football events where Pakistan made footballs are being used
A $1,000.00 bond at 85 1/4 % pays 6.8 % annual interest. Calculate cost of bond.
According to American Airlines, flight 71098 from New York to Los Angeles is on time 88.9% of the time. Assume that we randomly select 150 flights, use the norm
Determine whether each set of data can be modeled by an exponential function. If so, find the exponential function that fits the data.
can somebody help me?
What would the most difficult part of being a peace officer would be?
The population of a large city can be calculated using the function P=345,000(1.01). What can you say about the rate of change from year 1 to year 2 compared to
What is the spring constant if 85.0J of energy is stored when a spring is compressed 0.400m? A.1060N/m B.212N/m C.531N/m D.425N/m
For the following questions, identify the incorrect emotional appeal being used in the statements. 4. You won’t find fancy advertising and spokesmen for us. We