thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

Find the inverse to each relation {(3, 8), (4, -2), (5, 6)}
Here is a picture of a cube, and the net of this cube. What is the surface area of this cube? Enter your answer in the box. cm² A cube and a net of the cube
10) You are faced with the following alternative choices on a Friday night: Choice A: Go to a concert, which costs $30. Choice B: Go to a party at a friend's ho
Help me plz help me plz help me I’m begging you plz help me plz it’s an emergency I’m begging you plz
i need to figure out how to answer this.
__________ is the operations management planning function that searches for quality material resources, finds the best suppliers, and negotiates the best price.
Solve the equation. 37 – 18 + 8w = 67
why did the U.S. government encourage Americans to buy war bonds during ww2
How do enzymes influence the amount of activation energy needed?
Total asset cost plus depreciation expense equals book value