jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

True or False. The rate of oxygen diffusion is affected by the pressure gradient of carbon dioxide.
5) 200 students at a local college campus were asked to choose between chocolate and vanilla ice cream. 50 of the 200 students chose chocolate. If the college h
Mail-order pharmacies typically use machines to count pills and dispense them into bottles, particularly pills that are prescribed on a regular basis by physici
The transfer of ownership of goods and services for one person or entity another by getting something in exchange is called what
help............. now Human cells have a size range between ___ and ___ micrometers (µm).
Write an even square number smaller than 100.
what kind of organism developed first​
prove that tan2A is equal to 2tanA/1-tan^2A
how could a conventional farm be more economically sustainable than an organic farm
Read the excerpt from act 4, scene 3, of The Tragedy of Julius Caesar. [BRUTUS.] Messala, I have here receivèd letters, That young Octavius and Mark Antony Come