iminor20 iminor20
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Penelope buys x pounds of bannas for $0.42 per pound and y pounds of Apples for $1.19 per pound

Respuesta :

rihannacwill rihannacwill
  • 22-11-2019

Answer:

So whats the Question?

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describe a scientist? A. A person who only like to ask question B. A curious person who like to find out answers to question C. A person wh
Tell whether the triangle with the given side lengths is a right triangle. Y/N question
11x+7y=17 solve for y
What role did samurai play in the Japanese feudal system?​
mics and Personal Finance Spring 2021 Benefits of International Trade Use your knowledge about the advantages of international trade to complete each sentence.
Ralph’s classroom measures 12 meters in length. What is the length of the classroom in millimeters? A. 11,000 mm B. 12,000 mm C. 12,500 mm D. 13,000 mm
If A varies directly as the cube root of B and if A = 3 when B= 64, find the formula con- necting the variables.​
help me please is present perfect​
Hi, I need your help on this Bible question!!!The early church divided the handling of their problems into two categories. What were the categories and who addr
Part C What is the name of the chemical that is branched?