ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line
Distribute to create an equivalent expression with the fewest symbols possible. (7 - 4n) - 6
HELP!!! WILL MARK BRAINLIST!!!! AND A 5 STAR REVIEW!!! AND A THANKS
M.2 Triangles and bisectors What is m∠SUV?
True or False: Most asteroids are found floating freely throughout the solar system.
In homes where there is a high frequency of abuse, there is often no relationship to violent incidents O a greater frequency and intensity of drug and alcohol a
There are 8/5 polka dots many are there?
Find the common difference of the arithmetic sequence. 4, 10, 16, 22, . . .
Sam deposited $4400 in a savings account earning 6% compounded monthly. if she makes no other deposits or withdrawals, how much will she have in her account in
In a circle graph that represents a survey of 400 people, how many people are represented by a sector labeled 25%?