alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

If Tyler does not eat a diet that include essential amino acids his cells will not be able to bulid
A dna sequence is several thousands of nucleotides distant from the promoter. when this sequence is bound by a protein, transcription rates increase greatly. th
What is The purpose of a taxonomic system is to allow ?
You are an anthropologist that takes knowledge of present societies and compares them with ancient ones. What is your one main reason for studying history?  t
Select the correct name for the following line.
A good sample _____. should be changed in the middle of your experiment to add variety guarantees your experiment has no problems expands your choices of who t
The story of how prilosec otc successfully used sponsorship of bunco gaming, in particular the bunco world championship illustrates what principle of the ideal
write 996.007 as a mixed number
Which of these factors increases the risk for child abuse? A.Samantha has no income of her own and depends on the social support system. B. Mitchell looked thro
The chief elections officer in california and the official custodian of california's public records is called