acsunflowers0
acsunflowers0 acsunflowers0
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Cashews cost $2.70 per pound at a local grocery store. How much do 1.8 pounds of cashews cost?

Cashews cost 270 per pound at a local grocery store How much do 18 pounds of cashews cost class=

Respuesta :

liftinum
liftinum liftinum
  • 24-12-2019

Answer:

$4.86 per 1.8 pounds

Step-by-step explanation:

See picture

Ver imagen liftinum
Answer Link

Otras preguntas

Which of these was a job that a working-class man would most likely hold?
What two components are often found as part of an enzyme?
Ram can be thought of as the ____ for the computer’s processor.
What is the only thing that should differ between experimental treatments
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow. Solve for x. 9 10 36 60
Complete the following sentence: Many linguists agree language developed in two stages, beginning with
Where does lactose metabolism occur in the human body?
Styrene has the empirical formula CH. it has a molar mass of 104g What is the multiplier to get the molecular formula? A.) 6 B.) 8 C.) 2 D.)4 E.) 10
What would be a sentence of Catalyst for biology
state the degree of this expression then write the expression in descending order y-y^2 + 5 +2y^3