maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

How do you import a pic so you can help me?
Charles is making pumpkin lattes. His recipe calls for 2/3 cup of milk for every eighth cup of pumpkin purée. If Charles is making five pumpkin lattes, how much
What would be the answer?
Evaluate the expression.
NEED HELP!!!!! DUE TOMORROW
Find the future value of $2000 deposited at 9% for 8 years if the account pays simple interest, and the account pays interest compounded annually.
last year big bills department store sold many pairs of footwear 118214 pairs of boots were sold 37092 more pairs of sandals than pairs of boots were sold and 1
Expressed as a product of its prime factors in index form, a number N is N=3 X 5^2 X x^3 Express 5N^2 as a product of prime factors in index form. Give your an
The way hamlet changes over the course of the play is called
What is the surface area of this net?