oxyuprisinggg oxyuprisinggg
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

If 1once of toppings costs. .50 how much would 11onces be

Respuesta :

SSchaefer SSchaefer
  • 22-01-2020

Answer:

If one ounce of toppings cost $0.50, then you would need to take $0.50*11

.5*11= 5.5

11 ounces would be $5.50

hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

John has 3 red markers and 5 blue markers. What is the probability that he picks a red marker, and then, without replacing it, selects another red marker?
I don't understand 17 or18 plz help I need it by tonight
wich field of science studies the composition and structure of matter
what is the expression for 6 fewer boys than girls
Adding Integers with Different Signs: -3 + (-7)
How do I solve u=vw+z, for v.
Rename each additive inverse without parentheses -(2x+7)
Factor the following expression x^2-14x+49
hoe do i get the answer? what do i do ??
what was a country and has 8 million acres