bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

Because the diagnosis of adhd is comparable across countries, a. adhd is considered normal high activity level of children. b. it is now found to be equally pre
How many senators are there is the us senate? 50 52 75 100
What is an exotoxin?
chemistry is the study of matter true or false
what does the measure of B Equal?
Pre-lab questions 1. what is the water potential of an open beaker containing pure water?
1. Describe how eukaryotic plant cells store and remove waste materials. (In a paragraph) 2. Describe how proteins are made, packaged, and transported within th
Number 16. [[6.75]]=? Correct answer will get brainliest
The minimum amount of energy required to start a chemical reaction is the _____ energy.
Mark the statements that are true. A. An angle that measures is a reflex angle. B. An angle that measures 65 is an acute angle. C. An acute angle meas