mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

Which statement describing the cells in a body system is correct? a. Each cell in the system is identical to the other cells in the system, and each cell works
Which of the following is NOT a reason trade thrived during the Roman empire? A) The empire was not at war, so the lands were peaceful B) The empire shared a
Which of the following produces the loudest sound?
According to _____, emotion is a function of both cognition and physiological arousal. This means that sometimes we think we're attracted to someone, when our a
QUICKK HELP PLSSSSSS
The height of a triangular truss is 5 ft less than the base. The amount of drywall needed to cover the triangular area is 84 ft2. Find the base and height of th
Brenna rolled a number cube 16 times and recorded each roll. the data are listed below. 2, 5, 5, 1, 4, 6, 2, 3, 5, 6, 3, 1, 4, 6, 1, 5 create a dot plot for the
Which of the following excerpts from Carr's article is an example of anecdotal evidence? A. They found that people using the sites exhibited a form of skimming
Which command should you use to display both listening and non-listening sockets on your Linux system
misdemeanors can result in a jail sentence while ____________________ can result in a prison sentence.