2tuckersr 2tuckersr
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it up. he buys 4 kilograms of soil for $10.00.
what is the unit rate for the soil in kilograms?

Respuesta :

johaa26
johaa26 johaa26
  • 26-01-2020

Answer:

math duh

Step-by-step explanation:

:]

Answer Link
hirafathima358
hirafathima358 hirafathima358
  • 26-01-2020
10/4=$2.5. Is the answer
Answer Link

Otras preguntas

What process allows you to smell perfume at a distance from its source
The length of a rectangle is 4cm less than twice the width. The perimeter is 58cm. Find the length
variables give three possible values for n numbers GCF 9,n 3
In bud not buddy how did rule 63 help bud survive
if T (n) =3n-1 what is the 3rd term
what is the key characteristic of a refrain in poetry?
please help me A person launches a home-built model rocket straight upinto the air at y = 0 from rest at time t = 0 . (The positive y-direction is upwards). Th
2x-8y=6 y=-7- x what are the coordinates
Brandon buys a radio for 43.99 in a state where the sales tax is 7%
your friend wants to know the amount of salt added to her favorite fast food French fries. what would you recommend that she do to find out the amount of salt ?