teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An ice cream factory can produce 103 gallons of ice cream each day of continuous operation. Its rate of production for ice cream is shown on this graph. If the
5.) How could we have improved this activity to be more precise?ball on ramp ​​
Explain why the slope of line a is 2/6.
Solve the system of equations y = 2x + 3 and 4x - 2y = -6 using a graphical method. A) (-3/2 , 0)B) (3/2 , 6) C) (2 , 7)D) infinite solutions ​
What are the risks of India’s projected population growth?
What does it mean when the feather danced in the wind
Calculate the area of blue paint on the front of this house.. 2 m 1 m 1 m 1 m 1 m 2 m 4 m 1 m 2 m 6 m
Someone pls help me I will make you brain
¿Que compuestos dañan la capa de ozono?gente ayudenme por fis:(​
I need help again you guys hehe plz help :)​