neasiag neasiag
  • 27-01-2020
  • Mathematics
contestada

Fruit-O-Rama sells dried pineapple for $0.25 per ounce. Mags spent total of $2.65 on pineapples. How many ounces did she buy? I’m

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 27-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.65 / 0.25 = 10.6 oz <===

Answer Link

Otras preguntas

what might be one advantage of communism
PLEASE HELP!!! Given triangle QRS is congruent to triangle TUV, QS = 3v + 2 and TV = 7v - 6, find the length of QS and TV.
Hellppppppp againnnnnnn lol
The term "Protista" in Latin means "the first." Why did biologists use this word as the name for organisms in kingdom Protista?
The area of 2 2/3 yards
How have modern farmers in the region adopted Incan farming methods?
Carlos brought 9 pounds of oranges for $6.How much will Carlos pay for 30 pounds of oranges?
what is the equation of the given line in the point slope form.
Dwayne wanted to open a checking account but the bank required him to have a minimum of $100 to open the account. Do I needed to increase the amount he had by 2
(10Q) Determine the graph of the cosine curve with an amplitude of 2 and a period of 2.