Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

3.06 rounded to the nearest tenth
Is 1.4 greater than, less than, or equal to -14/7
Use the term "concentration" in a sentence about liquids that conveys its meaning. (9 points)
How high up is a 3 kg object that has 300 joules of energy?
what major rivers have their headwaters in the rockies
how to write 0.326 in expanded form?
what is 12ft2in = in inches
$199 MP3 player; 15% discount
Z--3/4=6 1/2 Help I have homework
Mr.Salvi makes car payments of 489.95 each month. How much does Mr.Salvi spend on car payments in 12 months?