mich80
mich80 mich80
  • 23-02-2020
  • Health
contestada

Suppose Mr. Winegrad sells the fudge his students made. He has 4 classes each
with 12 groups. Each group made the same amount of fudge that you made. If he
sells the fudge for 25 cents per gram, how much money in dollars would he make?​ (its for chem not health)

Respuesta :

ezralee0128 ezralee0128
  • 24-02-2020
They will make aprotenale $12
Answer Link

Otras preguntas

CLASS 6 MATHS!!!! HELP ME PLEASE!!!!!!!​
why fertilizer is important​
more heeelp 20 points​
After the enzyme releases a molecule of carbonic acid, what MOST LIKELY will occur next?
So sánh: 2009^20 và 20092009^10
Help me fill this outHola, Luis. Yo 1__________ a la clase de ciencias en quince minutos. Es una clase interesante, pero es difícil. A las doce y media mis amig
Select all that are equivalent to Assume a not equal to 0 ***please answer fast***
import pickle def enter(): f1=open("c:\\xics\\data.dat","wb") n=int(input("Enter ni of students.")) for i in range(n): rno=int(input("Enter roll no.")) nam
9×8 break up into expressions
What is the difference between marginal cost and marginal revenue? Marginal cost is the money earned from selling one more unit of a good. Marginal revenue is t