Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

You roll a 6-sided die two times. What is the probability of rolling a number less than 4 and then rolling a number less than 47 Write your answer as a percenta
Draw Conclusions What can you conclude about two organisms that can mate and pro- duce fertile offspring?
With a de-emphasizing approach to conflict, the focus is put on which of the following? Group of answer choices 1. Areas of agreement 2. Differences in personal
Help please I’ll give Brainliest :))))
Find the circumference of the circle
Select the correct answer. A farmer has been growing the same crops in his field summer and winter, year after year. Over time, the soil has lost a lot of its m
Which draws a logical conclusion that considers both addresses? A) It is obvious that same two speechwriters assisted with the composition of both inaugural add
plsss plsss help me plsss​
What does a research plan do? check all that apply. it tells you the topic of your research. it tells you how the research will be performed. it tells you the g
A star is observed to have a temperature of 3000 k and a luminosity of 105. what is the color of the star? what group does the star belong to?