smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

2. How does the author analyze the social class relationship​
It's not always easy to see the folds because the mountains have been worn into jagged peaks by the effects of _____________________, _______________ and ______
Why are the earthquakes & volcanoes located where they are? Why aren't they randomly spread out across the earth?
WILL GIVE BRAINLIEST IF RIGHT!! Which line has a greater unit rate? A) Chad B) Noel C) Same unit rate
HELP ME PLS!!! I need help :(
Question discussion how would you apply special cases of factoring in everyday life?
Helpp me withvthisss
What is good reasoning your family attend your graduation? How could you convince them?
[tex]\sqrt[3]{-125^{4} }[/tex] plz give me the full step
Solve for x X= ? Linear Pairs of Angles